fbpx
Перейти до вмісту

В Запоріжжі збільшилась кількість випадків буллінгу серед підлітків: як боротись з жорстокістю?

Про останні резонансні випадки буллінгу знає кожен місцевий житель. Підлітки все частіше проявляють агресію по відношенню один до одного. Особливо поширені знущання, в яких приймає участь велика група людей. Вони завжди переростають в публічне психологічне та фізичне насилля.

 • У грудні минулого року місцеві жителі дізнались про жахливі знущання над трьома дівчинками групою однолітків. Це відбувалось біля спортмайданчику недалеко від школи в Шевченківському районі. Під час цього випадку було зроблено відео, на якому видно, що дівчат били руками та ногами. А потім вимагали від них гроші. В результаті цього випадку одна дівчинка втратила зір на око, були зафіксовані переломи носу та куприку.
 • Резонансна подія відбулась в Заводському районі міста, коли дівчина 15 років почала бити 13-річну школярку. Все побиття знімалось на камеру телефону «глядачами» (однолітками), які не хотіли зупинити це насилля.
 • Не так давно в поліції офіційно повідомили, що ввечері 15 січня група неповнолітніх побила свого однокласника. Вони запросили хлопця до будинку одного із учасників. А потім почали бити, принижувати та знущатись над ним різними методами.
 • У минулому році відбулась не менш прикра подія. Покінчила життя самогубством школярка, залишивши посмертну записку. Дівчина обвинуватила вчителів та однокласників в постійному буллінгу, на який в школі не звертали уваги.

Часто ситуації, які пов’язані з буллінгом та кібербуллінгом, не розповсюджують, а неповнолітні агресори не отримують заслуженого покарання. Підлітки мовчать про травлю та насилля в школі.

Як захистити дітей від жахливої жорсткості підлітків?

Багато підлітків не розказують батькам про травлю в школі, тому що бояться, що їм не допоможуть. Вони не відчувають себе захищеними, і часто стикаються з непорозумінням.

Серед головних причин буллінгу можна виділити:

 • Боротьба за лідерство в школі.
 • Різні погляди та субкультури.
 • Агресія та віктимність.
 • Фізичні або психологічні особливості у підлітків.
 • Дуже низька самооцінка.
 • Ревність або заздрість.
 • Варіант розваги.

Якщо ви не хочете, щоб ваша дитина стала об’єктом агресії або агресором, то краще спочатку звернути увагу на її виховання та відпочинок. Для вирішення проблеми з буллінгом спробуйте:

 • Сходити з дитиною до психолога, який порадить йому, як правильно поводитись в подібних ситуаціях. А також психолог попрацює з самооцінкою дитини, і навчить захищати особисті межі.
 • Спробуйте показати підлітку власний приклад, як правильно показувати свої емоції і поводитись в токсичному суспільстві.
 • Можна відати дитину на секцію боротьби, в якому зроблять акцент на фізичній та ментальній підготовці. Це важливо для того, щоб в майбутньому дитина не використовувала свої можливості для нападу.
 • Скористайтесь можливістю постійного захисту дитини за допомогою професіоналів. В Запоріжжі працює охоронне агентство Mine Guard. В спеціальному додатку компанії є функція виклику охоронців на місце нападу. Бійці зможуть приїхати за 3-7 хвилин, а коштує ця послуга 140 гривень в місяць. Mine Guard – це професіонали, які мають спеціальну підготовку для роботи з дорослими людьми, підлітками і дітьми. Варто сказати, що в Запоріжжі вже більше 400 сімей встановили спеціальний додаток своїм дітям. Це найефективніше та швидке вирішення даної проблеми.


Як ви бачите, способів вирішити дану проблему багато, але описані ситуації вимагають швидкої реакції. Тому будьте завжди уважні к своїм дітям і вже зараз почніть піклуватись про їх захист.

Схожі статті
личная охрана
Когда нужна личная охрана?

В современном мире обеспечение собственной безопасности и своих близких становится все более важным. Частное охранное предприятие Mine Guard специализируется на предоставлении высококвалифицированных телохранителей, готовых гарантировать