fbpx
Перейти до вмісту

Яке житло грабують найчастіше: як запорожцям захистити себе?

Криміногенна ситуація в Україні залишається неоднозначною. Крадії обносять квартири багатих українців або пенсіонерів.

Згідно офіційним даним, в Запорізькому регіоні здійснюється 8-9 тисяч крадіжок в житлових приміщеннях. Наприклад, за інформацією тільки в 2020 році було скоєно 8639 крадіжок, з них змогли розкрити тільки 3034. Які головні причини крадіжок в приватних будинках та квартирах, і яке житло легко пограбувати?

До зони потенційного ризику можна віднести:

  • Квартири та приватні будинки, які мають неміцні двері. Такі двері легко зламати, і тому злочинцям не знадобиться багато часу. Дверні системи без додаткової охоронної системи можна зламати за 2-3 хвилини.
  • Вікна без решіток і незакрита вентиляція. В цьому випадку крадіям дуже легко проникнути всередину приміщення.
  • Квартири, розташовані на першому поверху або «хрущівки». Якщо діяти через вікно, то злочинець попаде всередину дуже легко та швидко.
  • Сезон відпусток – на нього приходиться найбільша кількість крадіжок. Під час відпустки квартира або будинок залишається без нагляду.
  • Приватні будинки часто грабують вночі, а квартири вдень. Ця тенденція зумовлена тим, що власники житла сплять і легко винести речі з великого приміщення.


Варто відмітити, що велика кількість злочинців захотіли скоїти злочин після того, як побачили відкрите вікно або залишені ключі. Найпоширеніша помилка власників будинку це те, що вони залишать ключі під килимком або в горщику для квітів.

Як захистити власне житло?

Рекомендуємо завчасно подбати про захист житла та підійти до вирішення питання комплексно:

  • Встановіть міцні двері з 2 замками. Це той випадок, коли краще не економити.
  • Встановіть в будинку сигналізацію, яка буде передавати сигнал на пульт позавідомчої охорони. Даний метод дуже актуальний для України.
  • Не залишайте ключі від житла там, де їх дуже легко знайти: в горщику для квітів або під килимком.
  • Не забувайте спілкуватись з сусідами. Вони в першу чергу помітять «маячки» на дверях або незнайомих підозрілих людей біля вашого житла.

Окремо поговоримо про додаткову систему охорони. Чим вона корисна?

Сьогодні мешканці міста Запоріжжя можуть скористатися послугами агентства Mine Guard. Вони надають пультову охорону, а саме цілодобове спостерігання за приміщенням. Бійці приїдуть на місце, щоб затримати злочинця лише за 3-7 хвилин. Лише невеликий відсоток крадіїв наважаться залізти в приміщення, яке знаходиться під сигналізацією. Ризик бути затриманим дуже великий.

Не так давно в Запоріжжі вдалося попередити крадіжку на 300 тисяч грн.. Завдяки швидкій реакції та пультовій охороні Mine Guard злочинця вдалося вчасно затримати.

Схожі статті
личная охрана
Когда нужна личная охрана?

В современном мире обеспечение собственной безопасности и своих близких становится все более важным. Частное охранное предприятие Mine Guard специализируется на предоставлении высококвалифицированных телохранителей, готовых гарантировать