fbpx
Перейти до вмісту

Домашнє насилля – куди звертатися по допомогу?

Здебільшого люди, які зіштовхнулись з домашнім насильством не одразу усвідомлюють масштаби проблеми. Під ним заведено розуміти саме фізичний вплив, проте воно може бути ще психологічним, економічним та сексуальним. За даними дослідження ОБСЄ в Україні 67% жінок у віці 15 років і старше зазнавали впливу з боку партнера або іншої особи. Цифра не зменшується, як діяти в таких ситуаціях та куди звертатись?

Спочатку треба зрозуміти, що домашнє насилля виявляється не лише в подружжі, це можуть бути колишні, співмешканці, батьки та діти, брати й сестри, опікуни чи інше коло родичів. У випадку з дітьми найкращим рішенням буде ювенальна поліція чи соціальні служби.

Куди звертатися по допомогу у випадку домашнього насилля?

Найбільш поширеною є думка, що необхідно телефонувати до поліції. Втім, на це йдуть не всі жертви, адже бояться безкарності та погіршення ситуації. Не завжди правоохоронці вчасно приїжджають, а заведення кримінальної справи потребує часу і явних доказів. Серед інших варіантів звернення до:

  • кримінальної поліції у справах дітей;
  • центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
  • управління сім’ї та молоді місцевих адміністрацій;
  • громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства;
  • центрів з надання безоплатної правової допомоги;
  • на Національну гарячу лінію з запобігання домашнього насильства.

“У нас почали псуватись відносини, чоловік був неврівноважений, проблеми на роботі давались в знаки. Він почав більше вживати алкоголь. Я не п’ю спиртне, тому намагалась з ним розмовляти, пояснювати, заспокоювати. Зрив відбувся вночі та тривав декілька годин. Періодично він заспокоювався, – згадує жінка. – Втім, потім знову розпочиналось. Спочатку були  образливі слова, потім почав кидати квіти, речі. Все полетіло в мене. Було зруйновано пів квартири. Я не витримала та викликала тілоохоронців з Mine Guard. Радикальні заходи могли спричинити до погіршення ситуації, а відповідати насиллям на насилля я не хотіла.”

Тоді нам вдалось врегулювати конфлікт. Втім, нерідко бувають випадки, коли ситуації можуть перерости в трагедію, якщо не отримати підтримку вчасно. За допомогою телефонного додатка Mine Guard Ви завжди можете розраховувати на професійну допомогу та оперативний захист за доступною вартістю.

Схожі статті
личная охрана
Когда нужна личная охрана?

В современном мире обеспечение собственной безопасности и своих близких становится все более важным. Частное охранное предприятие Mine Guard специализируется на предоставлении высококвалифицированных телохранителей, готовых гарантировать